İstanbul Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi, çocuklara yönelik etkinliklerine büyük bir hızla devam ediyor. Alışveriş Merkezi, 2011–2012 birinci okul dönemini bitirmeye hazırlanan çocuklara keyifli bir kültür-sanat serüveni hazırladı. 23 Ocak’ta başlayan serüven, 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlamalarına kadar sürecek

Tarih boyunca pek çok önemli uygarlığı barındıran Anadolu’nun zengin değerlerine bu kez çocuklar şahitlik edecek. Kültürel tarihi sanat atölyeleriyle buluşturan birbirinden ilginç aktivitelerle “Thema Anadolica” yılın en özel, en eğitici, en eğlenceli çocuk projesi olmaya aday.

23 Ocak’ta bereketli Hitit dünyasıyla tanışan çocuklar, 24 günlük süreç boyunca Frig, Lidya, İyon, Urartu, Sümer, Akad, Babil, Asur, Fenike, Minos ve Miken topraklarına girerek hala gizemini koruyan kadim bir tarihi soluyacaklar. Söz konusu uygarlıklara ait gündelik yaşam, mimari gelişimler, sanatsal öğeler, kültürel değerler, mitos ve hikâyeler birer saatlik atölyelerle uygulamalı olarak çocuklara aktarılacak.

Yazılı ve sözlü, kayıtlı ve kayıtsız geleneğin söz konusu uygarlıklara özgü spesifik bilgisi Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi aktivite alanında bugünün çocuklarına ulaşacak. Çocuklar, uzman eğitmenlerin gözetiminde yaratıcı drama, heykel, resim, tasarım, mozaik, dans, tiyatro, yazı, desen, takı, mutfak, keşif, rölyef atölyelerine katılarak yaratıcılıklarını geliştirecek. GA Çocuk-Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi ortak projesi olan “Thema Anadolica” aktiviteleri, çocukların yaş ve gelişim evreleri dikkate alınarak motor-mental ve fiziksel gelişimlerine destek olmak üzere, “3C+ Program” (Creative-Crazy- Comprehension/Genious) ile hazırlandı.

Aktiviteler, beyinle bedensel gelişimi paralel devam ettirebilmek, takım halinde çalışabilme yeteneği kazandırmak, farklı ortamlara uyumu kolaylaştırmak, özgüven ve ifade yeteneğini artırmak amaçlarıyla hazırlandı ve temel olarak gözlem, araştırma, algılama, yaratıcılık, farkındalık, adaptasyon gibi mental ve motor becerileri geliştirmeye yönelik tasarlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir